0723341788
 

מכללת מדיסין

מכללת מדיסין

לימודי דיקור ורפואה סינית
תחת השם 'רפואה סינית', תוכלו למצוא מגוון רב של טיפולים רפואיים, המבוססים על בסיס תיאורטי ומעשי משותף. בחלק מהטיפולים נעשה שימוש בסין למעלה מאלפיים שנה. העיקרון הבסיסי של הרפואה הסינית הוא התבוננות בגוף האדם כחלק מהעולם וההבנה כי הוא צריך לחיות בהרמוניה עם חוקי הטבע. על פי המסורת הסינית, הצ'י – אנרגיית החיים, הוא כוח הזורם בגופנו וגורם לאיזון הדרוש לכל גוף בטבע. הפרעות בזרימת הצ'י הן הסיבות העיקריות למחלות השונות התוקפות אותנו. לכן חלק גדול משיטות הטיפול במסגרת הרפואה הסינית, עוסקות בהסרת החסימות המונעות זרימה הרמונית של הצ'י. הדיקור הסיני הוא אחת השיטות הללו. הוא מתמקד בהחדרת מחטים דקיקות לנקודות מסוימות לאורכם של המרידיאנים, בהם זורמת הצ'י ובכך מאפשר זרימה טובה יותר.

לימודי דיקור ורפואה סינית במכללת מדיסין
מכללת מדיסין, המכללה המובילה לרפואה משלימה, מבית המכללה למנהל, מציעה לכם מסלול לימודים מקיף לרפואה סינית שלימודי הדיקור הסיני הם חלק משמעותי ונכבד ממנו. הלימודים במדיסין מתקיימים במשך שלושה סמסטרים בשנה, כך שתוכלו לסיים את הלימודים ולהתחיל לעבוד כמטפלים ברפואה סינית לאחר שלוש שנים בלבד. במקום ארבע שנים, כמקובל ברוב המכללות ובתי הספר לרפואה טבעית. המסלול לרפואה סינית במכללת מדיסין נועד להכשיר מטפלים ברפואה סינית, בעלי ידע ומיומנות בטיפולי דיקור, צמחי מרפא, תזונה סינית, שיאצו וטווינא. בוגרים שיעמדו בכל הדרישות של המסלול יהיו זכאים לתעודת בוגר רפואה סינית ומטפל מוסמך בצמחים סיניים, מאת מכללת מדיסין, המכללה המובילה לרפואה אלטרנטיבית, מבית המכללה למנהל. הלימודים מועברים על ידי מרצים מקצועיים ומנוסים בשלוחות מכללת מדיסין בחיפה, בית ברל ואשדוד.

סטאז' קליני ברפואה סינית במכללת מדיסין
הסטאז' הוא חלק בלתי נפרד רפאוה סינית. סטאז' קליני הוא אחד התנאים לקבלת תעודה. הסטאז' הקליני מתבצע תחת פיקוח והדרכה צמודה ומהווה המשך ישיר ללימודים.