0723341788
 

מכללת ברק

מכללת ברק

הדיקור הסיני הוא חלק מהותי בתורת הרפואה הסינית המסורתית. שיטת הדיקור הסיני מבוססת על התפיסה כי אנרגית החיים הנקראת צ'י, זורמת בגוף לאורכם של המרידיאנים. מצב של מחלה הוא על פי תפיסה זו, מצב שבו בעיה באחד מאברי הגוף מפירה את האיזון ויוצרת חסימה בזרימת האנרגיה. החדרה של מחטים דקות לנקודות מסוימות לאורכם של המרידיאנים, משחררת את אותן חסימות, מאפשרת לאנרגיה לזרום בחופשיות ומחזירה את האיזון לגוף. אופן הטיפול בדיקור סיני מתחיל ברוב המקרים באבחון המתבצע על ידי שיחה עם המטפל ובדיקת הלשון והדופק, נמשך בבחירת נקודות הדיקור על פי המידע שהתקבל במהלך האבחון ובהחדרת המחטים. המחטים המשמשות לדיקור סיני הן מחטים דקות וגמישות העשויות להיות מוחדרות לאזורים שונים בגוף, כולל הרגליים, הראש והבטן. בסיומו של הטיפול בדיקור סיני, מוציא המטפל את הסיכות ומודד את הדופק על מנת לבדוק את ההשפעה המיידית של הדיקור על גופו של המטופל.

לימודי דיקור סיני במכללת ברק, המכללה הבינלאומית לרפואה משלימה
במכללת ברק, המכללה הבינלאומית לרפואה משלימה, מתקיימים לימודי דיקור סיני במסגרת המסלול הנרחב לרפואה סינית. לימודי הדיקור הסיני מתחילים למעשה רק בשנה השנייה של המסלול בקורס הקרוי אנטומיה טופוגרפית + דיקור 1+2. בחטיבה הראשונה של הקורס הדגש הלימודי הוא על הכרת מסלולי המרידיאנים ונקודת הדיקור, הכרת מבנים אנטומיים רגישים, טכניקות מבוא לשימוש במחטים ,דיקור מעשי בנקודות השונות בגוף ועוד.


החטיבה השנייה מתמקדת בלימוד שיטתי של המרידיאנים השונים, כמו מרידאן הקיבה, שלפוחית השתן וכיס המרה. ההיבטים האנרגטיים של הנקודות והמרדיאנים משתלבים עם לימודי השיאצו, לימוד האבחנה הנעשית במקביל. אם גם אתם רואים את עתידכם כמטפלים ברפואה משלימה, לימודי רפאוה סינית מסורתית במכללת ברק, המכללה הבינלאומית לרפואה משלימה, הם ללא ספק הבחירה הטובה ביותר שתוכלו לעשות.