0723341788
 

נורית איינהורן - דיקור סיני לחיזוק מערכת החיסון

הקליניקה ממוקמת בצפון הישן בתל אביב - מרים החשמונאית 27 א'
שעות קבלה:
יום ב' 15:00-7:00
יום ה' - 21:00-15:00

שיר"מ - אסף הרופא
שעות קבלה:
יום א' - 20:00-14:00
יום ד' 19:00 - 11:00

יש אפשרות לביקורי בית של דיקור בלבד בימים ג' ו-ו'

נורית איינהורן - דיקור סיני לחיזוק מערכת החיסון

דיקור סיני לחיזוק מערכת החיסון
מערכת החיסון היא שם כולל למערכת המורכבת מתאים, מיקרו-אורגניזמים ומולקולות שתפקידם למנוע חדירה של גורמים פתוגניים (מחוללי מחלה – חיידקים, וירוסים, טפילים, פטריות וכו') לגוף, וכן למנוע את התפתחותם של תאים לא תקינים (לדוגמה תאים סרטניים). מערכת החיסון היא למעשה צבא בעל יחידות מיוחדות שתפקידן להגן על הגוף שלנו מפני פולשים שבאו להזיק.
הסימנים המעידים על כך שמערכת החיסון חלשה הם מחלות חוזרות ונשות, מחלות כרוניות, קושי להחלים מפציעות ודלקות חוזרות. ישנו גם הצד השני של המטבע, שבא לידי ביטוי במצבים אלרגיים ואוטואימוניים שבהם לכאורה מערכת החיסון עובדת "חזק מדי" – מצב המציב את הגוף בסטרס ומלחמה מתמדת המובילים להחלשת הגוף. בין אם מערכת החיסון חלשה או "חזקה מדי", מדובר במערכת שאינה מתפקדת כראוי ויש לטפל בה על מנת שבשעת המבחן היא תוכל להתגונן מפני הפולשים ולשמור על הגוף חזק ובריא.
ישנם גורמים רבים שעלולים להחליש את מערכת החיסון הטבעית של הגוף. ביניהם ניתן למנות את מרכיבי אורח החיים המערבי המוכר לרובנו - תזונה לקויה, מחסור בשינה, מתח, חרדה ודיכאון, חוסר בפעילות גופנית, גורמים סביבתיים כגון זיהום אוויר ועישון וכו. לעיתים די בשינוי תזונתי ופעילות גופנית סדירה על מנת לשפר את תפקוד מערכת החיסון. במקרים בהם זה לא מספיק כדאי לפנות לטיפול ברפואה סינית – דיקור וצמחי מרפא.
דיקור מבוסס על הפילוסופיה הסינית המאמינה שבגופנו זורם צ'י (qi - אנרגיית החיים) בערוצים מיוחדים המכונים מרידיאנים. זרימתו התקינה של הצ'י היא הבסיס למצבו המנטלי, רגשי, רוחני ואף פיזי של האדם.
בראייה של הרפואה הסינית ישנה אנרגיה מיוחדת המכונה ה"צ'י המגן" (wei qi) הזורם בין העור לשרירים והוא מונע חדירה של פתוגניים חיצוניים היכולים לחולל מחלה בגוף. חוזקו של הצ'י המגן תלוי בעיקר בחוזקם הבסיסי של האיברים, דהיינו, הקונסטיטוציה הבסיסית של האדם (מה שברפואה מערבית היינו מכנים המטען הגנטי) ואורח חייו (תזונה, פעילות גופנית, נשימה תקינה וכו', כולם גורמים בעלי השפעה מכרעת על יכולת הגוף לעמוד בפני מחלות).
על פי הראייה של הרפואה הסינית לאברים שונים בגוף יש תפקודים שאינם בהכרח קשורים לתפקודים של אותם איברים בראיית הרפואה מערבית. ועל כן, כשהמטפל מאבחן חולשה של הריאות, חשוב לדעת כי המטפל מדבר על הריאות מבחינת התפקוד האנרגטי הסיני שלהן. כאשר מטופל מגיע לטיפול יש לאבחן מדוע הוא ממחלות חוזרות. האם הגורם הוא ריאות חלשות? הריאות הן האיבר שאחראי על הצ'י המגן. עם זאת לא תמיד הבעיה נעוצה בחולשת הריאות בלבד. לפעמים האיבר החלש הוא דווקא הטחול שתפקידו להפיק צ'י מהמזון שאנו אוכלים והוא האיבר העיקרי שנפגע כאשר תזונתנו לקויה ואינה מספקת לגוף חומרים מזינים. כאשר הטחול חלש הוא מייצר מהמזון ליחה ושומן במקום אנרגיה. לכן אנו מרגישים עייפים וכבדים כאשר התזונה שלנו מבוססת סוכר ופחמימות ריקות. הליחה והשומן מונעים מהצ'י לנוע באופן חפשי בגוף ולהגן עלינו מפני מחלות. לפעמים האיבר החלש הן הכליות. הכליות על פי הרפואה הסינית הן מקור האנרגיה המולדת שלנו. יש ילדים שנולדים על מערכת חיסון חלשה והם לא מתחזקים בהמשך. אנשים כאלה יצטרכו להקפיד שבעתיים על מנת לשמור על עצמם בריאים. יש אנשים שאצלם הסטרס הוא גורם דומיננטי ואצלם הטיפול הסיני יתמקד בתמיכה בכבד, שעל פי הרפואה הסינית מושפע בעיקר מסטרס ואחראי על התנועה החלקה של צ'י ודם בגוף. תנועה לא תקינה של הצ'י והדם בגוף גורמת לחולי וכאב. יהיה האבחון אשר יהיה, מטרת הטיפול היא להשיב את האיזון לגוף והחזיר זרימה תקינה של צ'י ודם. טיפול ברפואה סינית מחזק את מערכת החיסון, מקצר משך זמן מחלה ומונע את חזרתה של המחלה.