0723341788
 

לימודי דיקור סיני לרופאים

לימודי דיקור סיני לרופאים

עד כמה מדויק להגיד 'רופאים בדיקור סיני' ? הרפואה שמכונה בארץ רפואה משלימה, בסין רווחת בבתי החולים, ונחשבת רפואה לכל דבר. רופאים סיניים בעלי הכשרה מסורתית לומדים את החומר הנלמד באוניברסיטאות ובארץ במכללות לרפואה משלימה, במגמת הרפואה הסינית.


רופאים עוסקים בכלי הטיפול השונים כדיקור סיני, צמחי מרפא סיניים וטוינה. רפואה היא אנרגיה של ריפוי, תיקון השלם, ואיזונו. רופא הוא מי שעושה זאת. אם כן, רופא סיני הוא זה שמביא לאיזון הגוף, זרימה של אנרגיה בערוצי האנרגיה, המרידיאנים, על ידי שימוש בנקודות דיקור ומחטי דיקור סיני.


כל רופא המעוניין לפתח תחום ההתמחות חדש ומבוקש ולבדל את עצמו מרופאים אחרים, מעוניין כיום להשתלם בדיקור סיני. רופאים המחזיקים בתעודת רפואה רגילות ממוסדות שונים אף יזכו ביתרון שכן הם מקבלים גושפנקא על מקצועיותם מעולם הרפואה המודרני, דבר שמקנה להם סמכות.


רופאים המאמינים בכוחו של טיפול הוליסיטי, אלטרנטיבי, ימצאו בדיקור הסיני כלי יעיל ומרשים בעוצמתו. בשילוב עם כלים נורמטיביים מעולם הרפואה מודרנית, יש בידו של רופא המתמחה ברפואה משלימה כוח כפול ואפשרות למשוך קהל לקוחות שונה ומגוון.


אם אומה שמונה מעל למיליארד איש מרפאת עצמה כבר למעלה מ-2000 שנה בעזרת דיקור סיני, כנראה שבכל זאת יש בטיפול הזה משהו מוצלח. מתודות שלמות ברפואה המערבית מתבססות על עקרונות שהנחו את הרפואה הסינית עוד משחר ההיסטוריה.

המאבק בין מאמיני הרפואה המערבית, לרפואה הנהוגה במזרח הרחוק ויבשת אסיה נראה רחוק מהכרעה. עם זאת, רואים באופן ברור שהכיוון אליו נושבת הרוח בכל הנוגע לטיפולים אפקטיביים, פחות פולשניים ויותר מחזקים, נוטה לצד המזרחי של הגלובוס.


שילוב בין מקרים בהם רק התערבות כירורגית יכולה לעזור, לבין טיפול המבוסס על אנרגיות הגוף ויכולת ההתאוששות הטבעית שלו, הוא כנראה השילוב המנצח. עובדה זו גלויה לכל המכללות הרפואיות בארץ, שהוסיפו למגמות הלימוד שלהן תחומים שבעבר לא היו נהוגים כמו : דיקור סיני וטויינא, ולמעשה כולם היום מיישרים קו בכיוון הזה. וככל שתהיה יותר לגיטימציה לענפים של הרפואה המשלימה , כך יוכלו להיכנס לסל התרופות, טיפולים אלטרנטיביים רבים יותר ואנחנו וכולם ירוויחו מכך.